Stoły rozkładane i rozsuwane

(343 produktów)
Filtruj

Szerokość

60 cm 240 cm

Wysokość

51 cm 165 cm

Głębokość

60 cm 120 cm

Długość

14 cm 240 cm

Długość po rozłożeniu

105 cm 500 cm

Cena

502 13051

Kolorystyka

Ilość kolorów

więcej... mniej

Producenci

Styl

więcej... mniej
więcej... mniej

Kolorystyka frontów

więcej... mniej

Kolorystyka korpusu

więcej... mniej

Kolorystyka blatu

więcej... mniej

Wykonanie frontów

więcej... mniej

Wykonanie korpusu

więcej... mniej

Wykonanie blatu

więcej... mniej

Oświetlenie

więcej... mniej

Ilość drzwi

więcej... mniej

Ilość osób

więcej... mniej
Wyczyść filtry

Mały, jak i duży stół rozkładany to idealny wybór do pomieszczenia, które tętni życiem. W opcji złożonej w zupełności wystarczy rodzinie. Jednak w kilka chwil jest w stanie zapewnić odpowiednią powierzchnię dla dodatkowych gości. Praktyczny i funkcjonalny stół rozsuwany nie zajmuje wiele miejsca. Jego zakup należy przemyśleć również pod kątem wersji rozłożonej. Tego typu modele, oferowane przez nasz internetowy sklep meblowy, powinny zapewnić wystarczającą ilość miejsca wszystkim biesiadnikom, którzy przy nim zasiądą.

Rozkładany stół do posiłków

W większości mieszkań pokój dzienny spełnia wiele funkcji. W ciągu dnia jest jadalnią, nocą pełni funkcję sypialni. Przy takiej rotacji, dotyczącej zagospodarowania przestrzeni, warto postawić na mały stół rozkładany, który w dowolnej chwili można rozłożyć. W zależności od potrzeb mebel ten jest niewielkim, poręcznym stolikiem albo dużym stołem, przy którym można zjeść posiłek w większym gronie. Rozkładane stoły drewniane nie są jednak domeną niewielkich wnętrz lub pomieszczeń wielofunkcyjnych. Świetnie sprawdzą się także na większej powierzchni. Są praktyczne i pozwalają oszczędzić wiele miejsca. Modny minimalizm, polegający na tym, aby wnętrze nie było przeładowane meblami, świetnie uzupełni element, którego wielkość można dostosować do swoich potrzeb. Sprawdź zatem, jakie w naszej ofercie przygotowaliśmy dla Ciebie nowoczesne stoły rozkładane. 

Kształt rozkładanego stołu ma znaczenie

Stoły rozsuwane dają wiele możliwości aranżacyjnych wnętrza. Wystarczy odpowiednio dobrać ich kształt. Dostępne są modele kwadratowe, prostokątne, stoły okrągłe oraz owalne. Dobierając odpowiedni mebel, należy kierować się jego rozmiarami i specyfiką przestrzeni, którą zajmie w wersji użytkowej. Za wyjątkowo praktyczne uchodzą stoły drewniane o kwadratowym oraz prostokątnym blacie. Ich kształt sprawia, że świetnie pasują do pomieszczeń małych oraz dużych. W wersji złożonej mebel jest ustawny, można go przesunąć nawet pod ścianę. Łatwo go wkomponować w istniejącą aranżację. Stoły owalne oraz okrągłe wymagają więcej przestrzeni. Najlepiej prezentują się one pośrodku pomieszczenia. Wszyscy goście, którzy przy nich zasiądą, będą na równorzędnych miejscach. To ważna cecha nie tylko przy posiłku. Docenią ją także miłośnicy gier planszowych i karcianych. Rozkładane stoły o takim kształcie nie wyglądają korzystnie, kiedy przesunie się je w bok.

Rozkładane stoły a wygoda użytkowników

Kwadratowy, nowoczesny stół rozkładany jest prostszy w aranżacji. Owalny lub okrągły dominuje w przestrzeni i tylko w wersji dobrze wyeksponowanej prezentuje się elegancko. Każda siedząca przy stole osoba powinna mieć dla siebie minimum 60 cm przestrzeni, aby móc swobodnie spożyć posiłek lub odsunąć krzesło od stołu. Każde nakrycie to nie tylko podstawowy talerz i kieliszek, ale również dodatkowe elementy zastawy. Warto przeliczyć ilość wszystkich członków rodziny i ewentualnych gości po to, aby móc liczyć na mebel, który będzie rozmiarem odpowiadał wszystkim. W wersji rozłożonej duże, jak i małe stoły rozkładane nie powinny zaburzać swobodnej komunikacji w pomieszczeniu.

Stoły rozsuwane mają różne mechanizmy rozkładania. Zwykle każdy z nich nie jest czasochłonny, jednak i ten aspekt należy wziąć pod uwagę przed zakupami. Zwłaszcza że stół jest meblem, który zwykle służy rodzinie przez wiele lat.

Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować, to obejrzyj koniecznie znajdujące się w naszej rozbudowanej ofercie stoły z metalowymi nogami - daj się zaskoczyć!