Kanapy i sofy narożne rozkładane

(4 produktów)
Filtruj według
Cena
Szerokość
Wysokość
Głębokość
Producenci
więcej... mniej
Funkcja spania
Rodzaj funkcji spania
Pojemnik na pościel
Styl
Wypełnienie siedziska
Wypełnienie oparcia
Zagłówek
Filtruj

Oferowana przez nasz internetowy sklep meblowy kanapa narożna jest meblem wielofunkcyjnym. W ciągu dnia stanowi ona część kompletu wypoczynkowego, nocą jest miejscem do relaksu. Duży, jak i mały narożnik rozkładany z funkcją spania codziennego świetnie sprawdzi się w mniejszym mieszkaniu, w którym nie ma miejsca na podwójne łóżko. Tego typu rogówka do salonu przydaje się także podczas dłuższych wizyt gości.

Narożnik lewy i prawy

Rozkładane kanapy narożne różnią się między sobą rozmiarami, sposobem wykonania, a także kolorami. Dużą popularnością cieszą się między innymi nowoczesne narożniki skórzane, granatowe, szare, zielone, siwe, a nawet beżowe. W zależności od konstrukcji rozkładane sofy narożne da się podzielić na lewe i prawe. Teoretycznie różnica jest niewielka, ale w praktyce właściwy dobór mebla gwarantuje sprawną komunikację w pomieszczeniu. To, do jakiego typu należy narożnik rozkładany, jest od razu widoczne. Wystarczy stanąć przed kanapą narożną i ocenić, z której strony posiada ona więcej elementów. Jeśli część wydłużona, czyli szezlong i bardziej zabudowane oparcie znajduje się po prawej stronie, jest to narożnik prawy. Wymiary małych, jak i dużych narożników z funkcją spania należy dobrać do konkretnego wnętrza, w którym stanie mebel. Najważniejsza jest długość głównej kanapy oraz szezlongu.

Różne kształty kanap narożnych

Nowoczesny, rozkładany narożnik z funkcją spania codziennego, w zależności od rodzaju, zapewnia różną powierzchnię wypoczynkową. W wersji złożonej kanapa rogowa przypomina litery L lub U. Wysokiej jakości, tanie narożniki w kształcie litery L mają jeden szezlong. Najczęściej modele tego typu są dostępne w różnych rozmiarach, czego przykładem jest mały narożnik 200x140. Dzięki temu łatwo je dopasować zarówno do dużego pokoju, jak i tego o mniejszej powierzchni.

Kanapy narożne w kształcie litery U są z reguły większe. Mają one dwa szezlongi i po rozłożeniu zajmują dużo miejsca. Jeśli tego typu rogówka z funkcją codziennego spania ma pełnić rolę łóżka dla dwóch dorosłych osób, powinna mieć ona szerokość nie mniejszą niż 140 cm. 

Wybierając nowoczesny, rozkładany narożnik na nóżkach należy także zwrócić uwagę na wysokość i szerokość jego siedziska oraz oparcia. Kanapa narożna, jako idealny komplet wypoczynkowy, musi być wygodna i nie powodować dyskomfortu. Jeśli wszyscy domownicy są wyżsi, najlepiej wybrać model z wysokim siedziskiem i oparciem. 

Nowoczesne narożniki i praktyczne obicie

Ponieważ rozkładane kanapy narożne z funkcją spania najczęściej trafiają do salonu, ich wygląd ma kluczowe znaczenie. Pokój dzienny to reprezentacyjne pomieszczenie, które zwykle odwiedza najwięcej osób. Dlatego też estetyka sofy jest bardzo ważna. Najczęściej kupuje się modele tapicerowane. Modne są także różnego typu ekoskóry, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także łatwo utrzymać je w czystości. Są one odporne na plamy, ponieważ nie chłoną łatwo płynów. Obite tkaninami tapicerskimi narożniki rozkładane sprawiają wrażenie bardziej tradycyjnych, wygodnych oraz przyjemnych w dotyku mebli. Jeśli w mieszkaniu przebywają zwierzęta, dla lepszej ochrony rozkładanej sofy narożnikowej warto stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci koca.

Małe, rozkładane narożniki można ustawić również w pokoju dziecka, jak i młodzieży. Nie zajmują one dużo miejsca, a jednocześnie zapewniają odpowiedni komfort. Ponadto narożniki w połączeniu z pufami tworzą atrakcyjne wizualnie zestawy. 

W przeciwieństwie do sofy z funkcją spania rozkładana kanapa narożna posiada niewielką listwę z tyłu, która po umiejscowieniu mebla przy ścianie nie pozwala na pełne jego dosunięcie. Dlatego nie warto kupować nowoczesnego narożnika z wymiarami na styk, gdyż wspomniany element może okazać się problematyczny.

W ofercie naszego sklepu, oprócz rogówek z funkcją spania, znalazła się także atrakcyjna wizualnie sofa modułowa, nierozkładana sofa dwuosobowa, jak i rozkłada sofa 2 osobowa